Doğal Linolyum Zemin Kaplama

Antibakteriyel linolyum zemin kaplama, çarpıcı ve otantik görünümlü olması ile de tercih ediliyor. Ayrıca sesi emici özelliği ve cila gerektirmeyen özelliği ile de tercih edilen linolyum, sağlığa uygun ve doğal karışımlardan elde edilen bir zemin kaplamasıdır. Kireç taşı, keten tohumu yağı, hint keneviri, ağaç reçinesi gibi doğal malzemelerin karışımından elde edilen linolyum zemin kaplama, doğal bir malzeme olmasının yanı sıra, çevreyi koruma özelliği ile de biliniyor. Bakteri barındırmayan bir malzeme olması nedeniyle okullarda ya da hastanelerde de tercih ediliyor. Siz de evinizde konforlu linolyumbir yaşam alanı yaratmak istiyorsanız, zemin kaplamada linolyum zemin kaplamayı tercih edebilirsiniz.

Oldukça pratik ve geniş desen seçeneği bulunan bir kaplama malzemesi olan linolyum, kullanılacağı alan ve büyüklüğe göre değişiklik göstermektedir. Evlerde, ofiste ve daha birçok alanda uygulatabileceğiniz linolyum zemin kaplama, son yıllarda ev dekorasyonunda sıkça tercih edilen kaplama çeşitlerinden. Uzun ömürlü olmasının yana kolay ve düşük maliyetli uygulanabilen linolyum kaplama, dayanıklı ve kolay temizlenebilir olması ile de tercih ediliyor. Sağlık alanında hastaneler, tedavi merkezleri, klinikler, bakım evleri gibi alanlarda, eğitim alanında okullarda, anaokullarında, üniversitelerde, kolejlerde, dershanelerde, halka açık alanlarda; restoranlarda, fuarlarda, cafelerde, iş yerlerinde, eğlence ve alışveriş merkezlerinde tercih edilen linolyum zemin kaplama, uygun maliyeti ve pratik uygulanışı ile oldukça kaliteli bir zemin kaplama malzemesidir.

Linolyum
Son yıllarda ahşabın geçerliliğine son veren, ekonomik fiyatları, uzun ömürlü ve bakım istemeyen yapısı, rutubetten, nemden, sudanetkilenmeyen doğası v kolay uygulama özellikleri ile tercih önceliği oluşturan pvc esaslı yapı sistemleri, yapıların her alanına uygun bir çözüm mutlaka getiriyor. Zemin döşemelerinde de laminant parkenin ve ahşabın pabucunu dama atan bu zemin çözümleri beraberinde pek çok avantaj da sağlıyor. Endüstriyel yer döşemeleri olarak da adlandırılan, kimyasallara karşı dayanıklı yapısı, darbe ve sürtünmelere gösterdiği yüksek mukavemet gibi özelliklere sahip olan bu ürünler, bazı baskın ve öncelikli özelliklerine göre de kendi içerisinde çeşitli guruplara ayrılıyor. Bunların yangına karşı dayanıklılık özelliği baskın olan çeşidine de Linolyum PVC zemin kaplama ismi veriliyor.
İmalatı tamamen doğal ürünler kullanılarak yapılan, anti alerjik ve anti statik özellikleri ile hem insanların hem de doğanın dostu olan bu ürünler, esnek özellikleri ile kullanımı son derece konforlu ve rahattır. Asıl önemli özelliği ise olası yangın durumlarında hemen alev almayan belli bir süre direnç gösteren yapısıdır. Sağladığı ısı ve ses yalıtımı ile hem doğal kaynakların tüketiminde tasarruf sağlayan, hem de gürültüleri bir orana kadar mekandan uzak tutan Linolyum kaplama çözümleri, çok çeşitli renk ve desen seçenekleri ile de ayrıca dekoratif ve estetiktir. Her zevke uygun bir çeşidi mutlaka içerisinde barındırır. Kolay kolay bakım gerektirmeyen v çok basit temizlenen linolyum, olası deformasyonu durumlarında cila ve poliüretan dolgu ile ilk gün ki haline kolaylıkla getirilir.

Linolyum zemin kaplamaları : mükemmel özelikteki eşşiz renk ve desenlerle pratik bir zemin kaplama malzemesidir. Keten tohumu yağı, ağaç reçinesi, hint keneviri, kireç taşı; bunların yalnızca doğal karışımlardan oluşan esnek zemin kaplama malzemesidir.
Çevre dostu, uzun ömürlü, kolay ve uygun maliyetli bakım, kayma-önleyici, antistatik, asbestsiz, yüksek kullanım dayanıklılığı, antibakteriyel, yanmaz, ısı yalıtımlı, sağlığa uygun, solvent içermeyen, sesi absorbe edici, cila gerektirmeyen özellikleri Linolyum kaplamasının avantajlarıdır.Linolyum rulo zemin kaplama kombinasyonları hem çarpıcı, otantik görünümlü hem de dayanıklı ve kolay bakım yapılabilir özelliktedir.

100 % Doğal, Anti-bakteriyel Zemin Kaplama Malzemesi insan sağlığına zararı veya yan etkisi olan hiçbir katkı malzemesi içermeyen Linolyum, hijyenik ve antibakteriyel mekanlar sağlar ve diğer zemin kaplamalarına göre sigara yanıklarına karşı oldukça dayanıklıdır. Linolyum ekolojik olarak özel bir zemin kaplama malzemesidir. Linoleum %100 doğal malzemelerden üretilmiştir. Keten tohumu , ağaç reçinesi, hint keneviri, kireç taşı gibi doğal karışımlardan oluşan esnek zemin kaplama malzemesidir. Linolyum mükemmel özelikteki renk ve desenlerle pratik uygulama kolaylığıyla eşsiz bir doğal zemin kaplama malzemesidir.. Çevre dostu, uzun ömürlü, kolay ve uygun maliyetli bakım, kayma-önleyici, antistatik, asbestsiz, yüksek kullanım dayanıklılığı, antibakteriyel, yanmaz, ısı yalıtımlı, sağlığa uygun, solvent içermeyen, sesi absorbe edici, cila gerektirmeyen özellikleri Linolyum kaplamasının avantajlarıdır.

Linolyum rulo zemin kaplama kombinasyonları hem çarpıcı, otantik görünümlü hem de dayanıklı ve kolay bakım yapılabilir özelliktedir.
“ Mükemmel xf teknolojisi” denilen yeni yüzey işlemi sayesinde Tarkett linolyum için temizlik ve bakım çabasını önemli derecede azaltmayı başarmıştır. Sonuç, gelecekte önem kazanacak kolay temizlik ve bakım özelliği ile rahatlık ve uzun ürün ömrü gibi bu tür zemin kaplamanın avantajlarını arttıran bir ürün olan Linoleum xf’dir.Tarkett’den yeni yüzey koruma, sadece yıpranmaya, lekelere ve kimyasallara karşı mükemmel dayanıklılık sunmaz aynı zamanda bakım masraflarının %30’a kadar azaltılmasını da sağlar. Suyun, temizleme maddesinin ve enerjinin maliyeti %50 oranında azaltılır. Cilalama veya parlatma gibi ilk bakım artık gerekli değildir. Linoleum xf gerekli olan bakım ve temizleme için çabanın ve sıklığın azaltılmasından dolayı çok düşük toplam maliyet sunarak piyasada devrim yaratır. İşlenmemiş linolyum kaplama ile karşılaştırıldığında ilk yıl içinde bile satın alma ve döşeme yatırımında karlılı